Любопитно
На 38 г. почина българската художничка и моделиер Сълзица Борисова
На 26ти декември 2024 година почина българската художничка и родственица на Захарий Стоянов – Сълзица Борисова. Автор на детската книжка „Приказка за Добротата“ – нарисувана от нея когато е едва на седем години. През годните тя е послужила на десетки хиляди деца в България и чужбина да изучат урок по доброта, толерантност и добродетел. Сълзица Борисова е и автор на стотици платна живопис, графики и акварели, притежавани от колекционери в България, Норвегия и САЩ. За 30 годишната си художествена кариера Сълзица Борисова има над 20 самостоятелни и множество съвместни изложби в страната и чужбина.
Сълзица Борисова е дъщеря на фотограф-режисьорът Александър Борисов и поетесата и актриса Тоня Борисова. Сестра на юриста Милена Павлова и на Гергин Борисов – общински съветник и съосновател на „Спаси София“. Сълзица Борисова създаде семейство с Мартин Иванов, с когото имат един син, който е най-красивото ѝ творение, сътворено с цялата им любов.
<iframe src=“https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fphoto%2F%3Ffbid%3D1083295917134662%26set%3Da.505574678240125&show_text=true&width=500″ width=“500″ height=“846″ style=“border:none;overflow:hidden“ scrolling=“no“ frameborder=“0″ allowfullscreen=“true“ allow=“autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share“></iframe>
„Нашата скъпа дъщеря, съпруга, майка, сестра и приятелка беше човек с огромно сърце, отдаден на каузата да помага. Причината да започне своя труд с „Приказка за Добротата“ бяха шокиращите кадри на нейни връстници страдащи по бойните полета на Югославските войни. От желанието на едно малко дете да помогне с каквото прави най-добре – да рисува – се роди една жива история за умението да бъдеш Човек. И тя беше Човек – голям, устремен, способен да види стойността, добротата и чистотата у всеки.“ се пише в съобщението за загубата на Сълзица Борисова, публикувано от семейството ѝ.
Поклонението ще се проведе на 29 декември от 14:00 часа на Централни Софийски гробища.
Източник: