България
Андрей Пръмов: Този бюджет няма да бъде приет! Не знам кой ще се наеме да състави реален бюджет.
„Ще бъда изненадан, ако сегашният цикъл приключи с избор на правителство. Не знам кой ще се наеме да състави реален бюджет. Този няма да бъде приет и за следващата година ще влезем с актуализиран. Ще дадат право на служебния кабинет да взима заеми. Това е отговорност. Но кой носи отговорност за служебното правителство на България в момента?!“
Това заяви пред БНР финансистът Андрей Пръмов.
„Не се получава за първи път ситуация, при която служебно правителство е принудено да вкарва държавен бюджет за следващата година при абсолютно неясни условия как ще продължи управлението. Те сядат и описват всички разходи, които трябва да се направят и които са гласувани от управляващите партии. Записват всички безспорни приходи, после тези, които са желани, а след това започват да фантазират“.
Нови избори няма да променят нищо съществено, защото аз виждам контролирания вот, обясни още Пръмов в предаването „РадиоТочка“.
„Ще имаме репликиране на резултатите всеки път“.
Ние нямаме политически елит, отбеляза той.
„Никога не съм имал усещането за някакъв елит някъде. Може би сме имали преди 1944 година.
От системните партии не остана почти нищо. Голяма част са лидерски. Около лидера се формира всичко, включително и елита“.
Той не смята, че днешните политици имат връзка с партийните ешелоните, съществували преди 1989 г.
„Това са конспиративни теории, които 35 години по-късно просто нямат почва. В началото-да, но след 1996-97 година тези евентуални зависимости постепенно изчезнаха. Може да има някакви днешни зависимости със сили, които са извън България, но е абсурдно корените да се търсят 35 години назад. Днес парите са основната мотивация“.
Ние сме далече от криза, отбеляза още Пръмов.
„Имаме ток, храна, пари. Проблемът с инвестициите е основно вътрешен. Ние не ги стимулираме, ние ги пъдим с поведение, отношение, нестабилност на данъчното облагане.
Имаме и затруднение с кадрите на всички нива във финансовия и банковия сектор. Качеството на работната ръка спада“.
Източник: